+38 (044) 384-10-54

HR-проектування

 

Розробка систем мотивації

Згідно з дослідницькими даними, впровадження в компанії грамотної системи мотивації дає підвищення ефективності понад 30%.

Розрізняють мотивацію матеріальну і нематеріальну. У матеріальній виділяють постійну частину, тобто оклади, і змінну – бонуси, комісіі, премії.

Останніми роками значущість окладів в системі мотивації сильно недооцінюється. Найбільш популярна мотивація бонусами, преміальними, а упор на негрошову мотивацію можна зустріти практично на кожному підприємстві. Проте, при умілому застосуванні цей інструмент дає прекрасні результати. Ефективна система окладів створює переконаність в справедливій оцінці праці, підкреслює перспективність кар’єрного зростання в компанії. Надбавкою до оплати можна управляти розвитком ключових компетенцій, посилювати залученість в робочий процес, підвищувати лояльність до компанії. Універсальним інструментом управління окладу є грейдинг. На жаль, до управління персоналом за допомогою системи заробітної плати часто підходять невірно. Помилка у визначенні окладів дорого обходиться бізнесу, оскільки гарантовано демотивує – аж до саботажу і звільнень ключових співробітників.

Міжнародний і вітчизняний досвід підтверджує високу ефективність змінних виплат в мотивації персоналу. З одного боку, преміальна оплата перекладає частину витрат фонду заробітної плати на персонал. Також з’являється залежність оплати праці від загального результату роботи підприємства. Гнучка оплата грунтується на ключових показниках ефективності, або KPI. Правильна система цілей і KPI дозволяє оцінювати і мотивувати персонал, а також здійснювати моніторинг поточного стану справ організації. Завдяки експертному підходу в розробці матеріальної мотивації, ви отримуєте гарантію, що робота співробітників винагороджується залежно від їх особистого вкладу у бізнес. Традиційне розуміння “платити зарплату” втрачає актуальність як малоефективний інструмент. 

Негрошова стимуляція останнім часом дуже популярна. Сюди відносяться так званий соцпакет і інші інструменти. Наприклад, похвальні грамоти і відзнаки, навчання, участь в співволодінні, гнучкий робочий графік. Перевага нематеріальної мотивації в тому, що її інструменти дешевше або безкоштовні, при цьому лояльність персоналу відчутно росте. Проте, несистемне або невірне застосування інструментів цього виду мотивації може дати результат, зворотний очікуваному. В деяких випадках компанії можна нанести помітний збиток. Методи нематеріальної мотивації вимагають індивідуального підходу. До рішення завдань варто притягати експертів високого рівня. Команда професіоналів нашої компанії завжди до ваших послуг.