+38 (044) 384-10-54

HR-проектування

 

Оптимізація персоналу

Під оптимізацією персоналу часто розуміють лише скорочення чисельності працівників. Проте оптимізація має на увазі визначення адекватної чисельності персоналу для вирішення довгострокових (стратегічних) і короткострокових (операційних) завдань і подальше заповнення чисельності – скорочення або збільшення.

Необхідність збільшити штат з’являється, наприклад, при створенні нових підрозділів. При появі у компанії непрофільного бізнесу, в деяких випадках також може знадобитися збільшення чисельності співробітників

На великих підприємствах, тривалий час існуючих на ринку, традиційно відзначається надмірна чисельність персоналу і дещо завищений фонд оплати праці. Окрім очевидних витрат на заробітну плату зайвим фахівцям, таке положення несе в собі і приховані витрати. Наприклад, надмірний штат вимагає посиленого навантаження на ланки управлінського ланцюжка, сповільнюється рішення завдань і так далі, що знижує конкурентоспроможність компанії в цілому. На промислових підприємствах надмірна чисельність співробітників веде до появи вільного часу і підвищення рівня виробничого травматизму в 10 разів. У випадках з надмірною чисельністю персоналу оптимізація  спрямована на оцінку, скорочення і перерозподіл технічних фахівців, що залишилися, керівного персоналу вищого і середнього рівня. Внутрішні HR- служби не завжди мають достатню експертизу для проведення якісної оптимізації. Наслідком помилок в оптимізації є:

  • загальне зниження якості менеджменту і якості продукції, що випускається, як результат звільнень без проведення оцінки,
  • порушення основних і допоміжних процесів компанії із-за скорочення вакансій без урахування функціональних взаємодій,
  • падіння мотивації персоналу в результаті зниження заробітної плати, урізування бонусной системи,
  • надмірне навантаження на персонал, що залишився, із-за великого об’єму звільнень.

Утримання кадрового потенціалу, впровадження адекватної мотивації в період кризи і розподіл виробничого навантаження – це комплекс проблем, що вимагає філігранного підходу. Наші експерти нададуть кращі рішення для вашого бізнесу.